Menu

Kepek ve Kafa Kaşıntısı Sorununa Antibakteriyel Çözüm!

Kepek Kaşıntı Nasıl Geçer

Kafanızdaki Kaşıntıları ve Kepeklere Savaş Açan Antibakteriyel Ürün!

Günümüzde halen saçtaki kepeklerin oluşumundaki kesin nedenler bilinmemektedir. Aynı zamanda uzmanların ortak görüşleri kepek oluşumunun hijyen ile alakasız oluğu yönündedir. Genellikle reklamlarda anlatıldığı gibi kepeklerden tek seferde veya çok kısa sürede kurtulmak mümkün değildir. Saçlar çok kuru, az yağlı, sert, dalgalı ve kırık olmakla beraber genellikle kepek problemleri de eşlik etmektedir.

Aslında kepek probleminin insanlar arasında ortak bir sorun olduğunu söyleyebiliriz. Kepeğe neden olan rahatsızlık ve problemlerin genelini stres etkilemektedir. Genellikle stresli bir hayatı olan kişilerde kepek problemleri kaçınılmaz olmaktadır. Herkesin merak ettiği saçtaki kepek nasıl temizlenir sorusunun cevabını bu başlık altında bulabileceksiniz.

Öncelikle omuz bölgelerinde ve saçlarda gördüğünüz beyaz pulların ölü hücrelerden ibaret olduğunu unutmamalısınız. Kepek probleminin başlaması ile hayat bir kabusa dönüşebilir, koyu renkli kıyafet giymek bir hayal olabilir, sosyal yaşam olumsuz etkilenebilir ve psikolojik sorunlara yol açabilir.

Kepekli Saç Ne Demek?

Eğer kepekli saçların kir ile alakası olduğunu düşünüyorsanız tamamen yanılıyorsunuz. Çünkü saçta oluşan kepeklerin hiçbir şekilde hijyen eksikliği ile bir alakası yoktur ve saç derisinde biriken kir hiçbir şekilde kepeğe yol açmaz. Kepek problemi yaşıyorsanız saç bakımınızı yanlış yapıyor olabilirsiniz. Ya da yanlış bir ürün kullanıyor olabilirsiniz.

Bunun en basit örneklerinden biride, bazı saç boyaları ve bakım ürünlerinin saç derisinde kepeğe benzer tanecikler oluşturmasıdır. Bu nedenle kepek probleminizin başlaması durumunda kullandığınız ürünleri değiştirmek size fayda sağlayabilir. Ayrıca kepek problemi yaşıyor ve aynı zamanda saçlarınızı çok az yıkıyorsanız, bu kepek probleminizin artmasına yol açacaktır. Bunun nedeni ise ölü hücrelerin yıkanmaması halinde daha fazla büyüme göstermeleridir.

Kepeğin çoğalıp azalması belirli durum ve dönemlere göre farklılıklar gösterebilmektedir. Havaların kuru olduğu dönemler, kış ayları, yorgunluk ve stres gibi faktörler buna örnek olarak gösterilebilir. Ayrıca vücudun susuz kalması da yine aynı şekilde cildin nemsiz kalmasına yani kurumasına yol açacağından kepek probleminin artması ile sonuçlanabilmektedir. Yağ bezeleri ve saç kökleri, mantarlar için uygun bir ortam hazırlayan sebum adındaki bir yağı üretmektedir. Ayrıca kepek problemleri sadece saçta değil aynı zamanda kaş, sakal, bıyık ve kulaklarda da görülebilmektedir.

Saçtaki Kepek Neden Oluşur?

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere kepekli saçın kesin olarak neden kaynaklandığı bilinmemektedir. Ancak bazı rahatsızlık ve durumlar doğrudan kepek oluşumuna yol açmaktadır. Öncelikle saçların yeterince fırçalanmaması, mayaya karşı olan hassasiyet, şampuanı az kullanmak, kuru bir cilde sahip olmak, egzama, Parkinson hastalığı, HIV ve stres gelmektedir.

Ancak seboreik dermatit başlı başına bir kepek problemidir ve tedavisi neredeyse imkânsız olan problemlerden biridir. Tüm bu problemleri tetikleyen faktörlerin başında da yine stres gelmektedir. Genellikle stresli olan yaşam biçiminden kurtulan kişilerin hiçbir tıbbi destek almadan bu problemlerden kurtulduğu görülmüştür.

Saç Kaşıntısı ve Kepekler İçin LR Microsilver Şampuan!

Saçtaki kepek problemlerinden kurtulmak için elbette ilk yapılan eylem doktora gitmektir. Alanında uzman olan bir doktorun tedavisi ile kepek probleminden belirli bir ölçüde kurtulmak mümkün. Ancak kullanılan ilaçlar her zaman beraberinde çeşitli yan etkiler de oluşturmakta ve kimi zaman saçların dökülmesine kadar yol açabilmektedir. Bu nedenle her zaman doğal ürünleri kullanmanız gerekiyor.

Saçtaki kepek problemlerini büyük ölçüde ortadan kaldıran ürünleri genellikle LR markası üretmektedir. 30 yıllık geçmişi ve 33 ülkedeki satış ağıyla bu alanda en iyilerden biri olan LR firmasının geliştirmiş olduğu Microsilver Plus Şampuan, saçta oluşan birçok kepek problemi ile baş ederek bu problemin büyük ölçüde ortadan kalmasına yardımcı olmaktadır.

İçerdiği gümüş ve çinko sayesinde miktopların oluşmasını önler ve var olan mikropların da yok olmasını sağlar. Ayrıca doğal içeriklere sahip olan bu ürün hiçbir şekilde yan etki oluşturmaz ve tüm yaş gurupları tarafından gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Bu şampuan tamamen anti bakteriyel özelliklere sahip ve aynı zamanda vücudu ve cildi hem dengeleyen hem de düzenleyen bir yapıya sahiptir.

LR ürünlerinin İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞI YASAKTIR. internet üzerinden satın aldığınız ürünlerin orjinallik veya iade garantisi yoktur! LR ürünlerinden almak istiyorsanız yetkili bir LR iş ortağından katalog fiyatıyla veya ÜCRETSİZ ÜYELİK FIRSATIYLA %28 İNDİRİMLİ alabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

✓ ÜYELİK ÜCRETİ YOK, AYLIK KOTA YOK!

LR katalog içerinde yer alan ürünleri Üye olarak İndirimli alabilir veya satış yaparak %40 kar ile ek kazanç sağlayabilirsiniz. LR ürünleri ve LR üyelik ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun.LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Şehir

KONUGüzellik Uzm. Est. Organizasyon Lideri Sibel Ay

LR ile tanıştıktan sonra hem sosyal bir çevreye hemde güzel bir kazanca sahip oldum. 2015 yılından beridir LR iş ortağı olarak yoluma devam etmekteyim. LR'a üye olmayı düşünüyorsanız üyelik bilgi ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden de ulaşabilirsiniz. 0532 526 6681 - Güzellik Uzm. Est. Sibel AY & LR Bağımsız İş Ortağı Cemal AY Facebook Grubu

LR Hakkında Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir