Menu

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Genellikle göz altı mor olan biriyle karşılaştığınızda bu kişinin çok uykusuz veya yorgun olduğunu düşünebilirsiniz. Bu tamamen doğrudur ve normal şartlarda göz altlarında hiç morluk olmayan kişiler bile, 1-2 gün uykusuz kaldığı zaman veya çok fazla bilgisayar başında zaman geçirdiği zaman direkt olarak göz altlarında morarmalar oluşabiliyor. Genellikle bu sorunu yaşayan herkes bir bu konuda çok şikâyetçidir ancak, bu morarmalar yalnızca uykusuzluk ve yorgunluktan kaynaklanmamaktadır. Şimdi göz altı morlukları nasıl geçer ve neden oluşur birlikte bakalım; Bunun onlarca nedeni olabilir ama tedavi edilebilir bir problem olduğundan telaş etmeye gerek yoktur.

Göz Altı Morlukları’nın Nedenleri

* Halk arasında çukur göz olarak adlandırılan, içe doğru çökük bir göz yapısına sahip kişilerde kemiğin genel yapısı nedeniyle gözler geri planda kalır ve bir gölge oluşur. Buda göz altı morluklarının kemik yapısı ile alakalı olduğunu gösterir.

* Yeterli miktarda uyku uyumamak veya dinlenmemek yüzün solmasına ve göz altlarının morarmasına neden olacaktır.

* Güneşten gelen zararlı UV ışınlarına fazla maruz kalmak, göz altı bölgesinde melanin denilen maddenin artmasına ve dolayısı ile morarmasına yol açar.

* Alerji ve sinüzit gibi hastalıklar göz altlarında morluklara neden olan en yaygın hastalık guruplarının başında gelmektedir.

* Düzensiz ve dengesiz beslenme vücudun birçok yerinde problemlere neden olabileceği gibi göz altlarında da morluklara neden olmaktadır.

* Vücudun belirli bölgelerinin su toplaması zamanla damarların şişmesine ve genişlemesine yol açar ve dolayısı ile göz altında morluklar meydana gelebilir.

* Bazı ilaçların kullanımı kan damarlarında genişlemeye neden olur ve direkt olarak göz altında morluk oluşumuna izin verir.

* İnsanlarda göz rengi nasıl kalıtımsal bir durumsa, göz altı morlukları da aynı şekilde kalıtımsal özellikler gösterebilir. Bu nedenle ailenizde göz altı morlukları doğuştan gelen biri varsa, sizde risk altındasınız demektir.

* Diğer bir neden de yaşlanmadır. Çünkü yaş ilerledikçe insan cildi incelir ve hassaslaşır.

* Regl ve gebelik dönemlerinde bayanların cilt tenleri daha solgun bir hale gelebilir ve göz altı morlukları daha belirgin bir renge dönüşebilir.

* Son olarak kişinin yaşam tarzından söz etmek istiyorum. Özellikle hayatı alkol ve sigara üzerine kurulu kişilerin göz altları sürekli mordur. Ayrıca uyku ve beslenme düzeni olmayan kişilerde de bu sorun daha fazla görülmektedir.

LR Ürünleri İle Göz Altı Morlukları’nın Tedavisi

Gözaltı morluklarından kurtulmak için birçok yöntem bulunuyor. Öncelikle evde hazırlanan maskeler etkilerini bazen yıllar boyu kullanımla göstereceğinden, çok fazla zaman kaybı ve masraf oluşturacağından ve her gün özel bir çaba gerektireceğinden tavsiye etmiyoruz. Bunun dışında ışık dolgu uygulaması, mazoterapi, kimyasal peeling ve blefaroplasti gibi cerrahi operasyonlar, göz altı morluklarını tamamen yok edemediği gibi büyük risklere de gebedirler. Göz ve göz çevresi tıp dünyasında en az müdahale edilebilir yerlerdir ve bu nedenle çok dikkatli olmak gerekir.

Bunların yerine doğal özlerle yapılan kaliteli cilt bakım ürünlerini kullanmak daha mantılı bir yoldur. Hem hızlı bir şekilde iyileştirme sağlayan bu ürünler, hem de doğal içeriklere sahip olduklarından cilde onlarca fayda sağlamaktadırlar. Bu konuda en etkili ürünleri 30 yıllık tecrübesi ile LR markası üretmektedir. Özellikle Platinum Express Eye Cooler ürünü, göz altı morluklarında en başarılı ürünlerden biridir. İçeriğinde B3 vitamini bulunan bu ürün aynı zamanda cilde gerekli olan nemi

sağlar ve cildi yumuşatır. Firmanın diğer bir ürünü olan Aloe Vera Konsantre Krem (dondurarak), göz altı morluklarını büyük ölçüde ortadan kaldırırken aynı zamanda cilde tazelik, nem, rahatlık, bakım ve parlaklık kazandırır. Ayrıca ürün çeşitli güneş yanıklarında ve ufak kesiklerde de onarıcı etkilere sahiptir. Son olarak firmanın Racine Q10 Energy Eye kreminden söz etmek istiyorum.

Bu ürün göz altı morluklarında etkili olduğu kadar, kırışıkları önlemede de oldukça başarılıdır ve içeriğinde A, C, E vitaminleri ile doğal yağlar bulunmaktadır. Bu ürünlerin hiçbir yan etkisi bulunmuyor çünkü tamamen bitkisel içeriklere sahip doğal ürünlerdir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile her yaş gurubu tarafından güvenle kullanılabilir.

Göz Altı Morlukları için LR ürünleri ile ilgileniyorsanız eğer aşağıdaki formu doldurunuz. Size en kısa zamanda bilgi verilecek ve nasıl alabileceğiniz konusunda bilgilendirileceksiniz.

LR ürünlerinin İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞI YASAKTIR. internet üzerinden satın aldığınız ürünlerin orjinallik veya iade garantisi yoktur! LR ürünlerinden almak istiyorsanız yetkili bir LR iş ortağından katalog fiyatıyla veya ÜCRETSİZ ÜYELİK FIRSATIYLA %28 İNDİRİMLİ alabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

✓ ÜYELİK ÜCRETİ YOK, AYLIK KOTA YOK!

LR katalog içerinde yer alan ürünleri Üye olarak İndirimli alabilir veya satış yaparak %40 kar ile ek kazanç sağlayabilirsiniz. LR ürünleri ve LR üyelik ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun.LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Şehir

KONUGüzellik Uzm. Est. Organizasyon Lideri Sibel Ay

LR ile tanıştıktan sonra hem sosyal bir çevreye hemde güzel bir kazanca sahip oldum. 2015 yılından beridir LR iş ortağı olarak yoluma devam etmekteyim. LR'a üye olmayı düşünüyorsanız üyelik bilgi ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden de ulaşabilirsiniz. 0532 526 6681 - Güzellik Uzm. Est. Sibel AY & LR Bağımsız İş Ortağı Cemal AY Facebook Grubu

LR Hakkında Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir